Kullanımı

Ana yurdu Kuzey Amerika bölgesi olan ve dünya çapında tanınırlığı olan Aronya çayı, artık ülkemizde de bilinen bir meyve türüdür. Yılda 3 kere hasat yapılması ve bu hasatların oldukça kolay olması nedeniyle son zamanlarda Türkiye’de trend olmuş bir üründür. Pek çok farklı şekilde kullanımı bulunsa da biz genel olarak çay yaparak tüketiyoruz.

Meyve olgunlaşma ve hasat dönemi esnasında bolca su verilerek yetiştirilir. Tamamen doğal yollardan yetiştirilmesi nedeniyle son derece sağlıklıdır. Bilinen hiçbir yan etkisi yoktur. Kullanımı normal çay gibi sıcak su eşliğinde yapılmaktadır.

Aronya Çayı Kullanımı

Kullanımının oldukça basit olması nedeniyle sıklıkla tercih edilen bir meyve olan Aronya, hem çay olarak hemde normal meyve olarak tüketilebilir. ABD’de süper meyve ismi ile bilinen ve doğal yollarla kendiliğinden yetişen bu meyve, ülkemizde de sulama olanakları ile kendiliğinden yetişmektedir. Hiçbir zararlı yapısına rastlanmayan ve kendi kendine yetebilen bir meyve olarak oldukça basit bir şekilde yetiştirilir.

Uzmanlar tarafından günde 2 kez su bardağı eşliğinde tüketilmesi önerilen çay, aynı zamanda sabahları kahvaltıdan yarım saat kadar önce tüketildiğinde son derece faydalıdır. Üstelik bilinen hiçbir yan etkisi olmaması nedeniyle de kullanımında bir sakınca yoktur.

Aronya Çayı Sipariş

Aronya kullanımları dünyada ve ülkemizde pek çok farklı şekilde karşımıza çıkmaktadır.

  • Normal meyve olarak tüketilebilir.
  • Kurutulduktan sonra su ile birlikte tüketebilir.
  • Ülkemizdeki gibi aronya çayı yapılarak kullanılabilir.
  • Reçel yapılabilir.
  • Şekerli şerbet yapılır ve tüketilir.

Yukarıdaki gibi dünya genelinde çok farklı şekillerde tüketilmektedir. Ülkemizde yeni yeni popüler olan bu meyve aslına bakarsanız faydaları ile de çok dikkat çekiyor. %100 organik ve doğal olması nedeniyle kısa zamanda ülke genelinde yaygınlaşmaya başlamıştır.

Aronya çayı, özellikle kilo verdirmesi ile bilinir. Bir paket çay eşliğinde kolaylıkla fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Ürün hakkında detaylı bilgi için bizimle 7/24 iletişim kurabilir ve tüm sorularınıza yanıt bulabilirsiniz. Sitemizden tık hızı ile alışveriş yapabilir ve ürüne kıza zaman içerisinde kavuşabilirsiniz.